דף הבית  |   אודותינו  |   המלצות וכתבות  |   גלריה  |   העברת תרומה  |   משפחת לב החסד  |   יצירת קשר  |   English
כתבות מהעיתונות:

[חזרה]

 
 
עם כל הלב  
 
העמותה "לב החסד" נותקה מזרם החשמל
עמותת לב החסד המחלקת מנות מזון לנזקקים מראשון-לציון נותקה מהחשמל מכיוון שלא שילמה את חובותיה
בערב החלוקה מצטופפים מאות אנשים בלי אבטחה
חברת החשמל : לא ניתן לכופף חוקים בחברה ציבורית
מנכ"ל העיריה : אגיע לשם לבדוק את נושא האבטחה
 

כתבה מאת רז שרף

ביום חמישי בערב, בסביבות השעה ,20:30 נראה כאילו מאות אנשים ממתינים לעבור את הבדיקה הביטחונית בכניסה לקניון "רוטשילד" בלב העיר, אולם תור האנשים מוביל אל מחסני עמותת לב החסד המחלקת אלפי מנות מזון למשפחות נזקקות בראשון-לציון. על אף מספר האנשים הגדול והעובדה שמדובר במקום מרכזי, לא שולחת העיריה את הפיקוח באופן קבוע.

בשבוע שעבר החליטה חברת החשמל לנתק את הזרם, היות והעמותה לא עמדה בתשלומים, וגם לחייב אותה בקנס.
משבוע לשבוע עולה מספר הנזקקים אשר פוקדים את מחסני לב החסד בשביל לקבל מנת מזון האמורה להספיק להם לשבוע שלם. מחסני לב החסד ממוקמים בסמוך לקניון רוטשילד. גורם בכיר בעיריית ראשון-לציון אמר השבוע ל"זמן מקומי": "יש הרבה שחושבים שמקום החלוקה הזה ממש לא מתאים, גם מהבחינה הביטחונית וגם בגלל שזה תקוע באמצע הרחוב הראשי ביותר בעיר, אבל אני כן יכול להגיד שמנסים לעזור לעמותה מכיוון שאף אחד שם לא מקבל משכורת. בלב החסד כולם מתנדבים".

לטענת מתנדבי העמותה, מנכ"ל העיריה היוצא, גדי לידור, היה שולח מדי פעם את הפיקוח בערב החלוקה, אולם זה לא נעשה באופן קבוע, והדבר מאוד לא בטיחותי. מנכ"ל העיריה הנכנס, דורון מילברג: "שמעתי על פעילות העמותה, אבל אני לא מכיר אותה עדיין לעומק. באופן עקרוני אני מוכן לסייע לכל מי שמסייע לאחרים, מידת והיקף הסיוע תלויים בהתרשמות שלי מהמצב. אני רוצה להגיע למקום בחלוקת המזון הקרובה ולראות במו עיני מה קורה שם. אני אגיע לשטח ובמידה ויהיה צורך באבטחה, נדאג שתהיה שם".

אבל הבעיה הבטיחותית היא לא הבעיה היחידה המטרידה את העמותה. ביום רביעי שעבר, ניתקה חברת החשמל את הזרם למחסנים, דבר אשר משבית באופן אוטומטי את העבודה היות והעמותה מחזיקה מקררי ענק ומקפיאים כדי לשמור על המזון.

אחד ממתנדבי העמותה, רונן זינגר: "בסוף הם חיברו מחדש את החשמל רק אחרי שאחד המתנדבים שילם להם, אני לא יודע איך היה לו כסף. בנוסף לזה שילמנו גם קנס של 1,400 שקל. הם אכן הלכו לקראתנו בנושא פריסת התשלומים, אבל אני לא מבין למה אין מדיניות סיוע גורפת לעמותות".

דובר חברת החשמל, אילן ארנון: "אנחנו חברה ציבורית ולא ניתן לכופף נהלים כאלו על פי חוק מדינה. אנחנו יכולים לעזור בפריסה של תשלומים, אבל אין אפשרות לתרום כסף או למחוק חובות. נשמח לסייע ללב החסד בהסעת אוכל, סיוע במתנדבים, שיפוץ המקום וכו'. כמו כן, בעקבות הפנייה שלכם אנחנו נשמח לשלוח יועץ חשמל שיבוא בהתנדבות לבדוק האם ניתן לייעל את צריכת החשמל שם. בנוסף, מקובל בדרך כלל לפרוס תשלומים עד למקסימום של שלושה, לב החסד קיבלו פריסה של ששה תשלומים שזה מאוד חריג, וזאת מתוך הכרה בחשיבות התרומה שלהם".
צורך גדול ברכב
ואכן, אחת הבעיות הגדולות של העמותה היא הובלה של המזון שנתרם למחסנים ושליחתו לבתים של נזקקים. בשבוע הבא היא תקבל רכב מתנה, שנתרם על ידי חברת מיטרני (חברה למקלחונים וציוד אמבטיה) מבית-דגן.

מנכ"ל חברת מיטרני, אבי מיטרני: "החברה שלנו תורמת להרבה ארגונים ועמותות והחלטנו לתרום גם לעמותה בראשון-לציון. חשבנו על תרומה בסך של עד 15 אלף שקל. קנינו לעמותה ניסן לארגו שעולה 45 אלף שקל. הגענו איתם להסדר שאם הם יצליחו לגייס 13 אלף שקל אז הם ישתתפו איתנו ברכישה, אבל לפי מה שנראה לי הם לא יצליחו לגייס את הכסף, אז שיהיה להם לבריאות".