דף הבית  |   אודותינו  |   המלצות וכתבות  |   גלריה  |   העברת תרומה  |   משפחת לב החסד  |   יצירת קשר  |   English
 

ארז עידן, לוחם גדוד דוכיפת שנהרג בחודש אוקטובר 19.2003 על ידי חוליית מחבלים בכפר עין יברוד ברמאללה.
בן, חבר, לוחם, שאהב את החיים ואהב את הצבא והמדינה ללא תנאי.
בן בכור להורים עמי ובגירה, ושני אחים צעירים ממנו.
"אם תרצו אין זו אגדה, וטוב למות בעד ארצנו..." רשם בפנקסו האישי בין שאר הרשומות והמטלות שהציב לעצמו בצבא
ב - 19 לאוקטובר 2003 , שלושה שבועות לפני יום הולדתו ה - 20, נהרג ארז בהיתקלות עם מחבלים בכפר עין יברוד ברמאללה, יחד עם שנים מחבריו הלוחמים, רועי יעקוב סולומון ואלעד פולק ז"ל.
ארז היווה מושא הערצה לחילייו, מפקדיו, כמו גם לחבריו במועדון הגלישה בים. הוא אהב אתגרים , גלי הים הגבוהים אתגרו אותו, האימונים המפרכים בצבא לא שברו אותו. הוא שמר על כושר, התמודד והיווה דוגמא אישית חתומה בחיוך אופייני.
"קשה יש בלחם וגם אותו אוכלים..." רשם בפנקסו החייל, מפקד ולוחם שהאמין.
בארוע לזכרו של ארז עידן שנערך בהיכל התרבות ע"ש מאיר ניצן, האם בגירה הקריאה מונולוג שכתבה לבנה והעבירה מסר לחבריו הלוחמים :
"ארז, יותר מכל חייך ביטאו מנהיגות אחרת, ממקום של 'ואהבת לרעך כמוך' מנהיגות שלא מותנית בגיל, נסיון או דרגות רשמיות, אלא ברצון להשפיע טוב.
לא מנהיגות שמטיפה ופוקדת, אלא מנהיגות הרואה את האחר בגובה העיניים, ערבות הדדית, כבוד הדדי הוו את הבסיס לכל.
"לתת מבלי לרצות לקחת" ולהרגיש שקיבלת יותר משנתת.
ארז, במכתב שכתבת לחייליך, ציינת שהכל יבוא להם בקלות ובטבעיות אם רק ידעו את התשובה לשאלה "למה" להזכיר את הייחוד של האדם "סוף מעשה במחשבה תחילה", מה שמבדיל את האדם הרוצה, היודע, המרגיש - מהרובוט המבצע.
על מנת לזכור שזה אפשרי גם כשקשה ולא נוח, כשהחיים מושכים למטה, למציאות קשה ומאיימת ולפעמים גם בלתי אנושית, דווקא שם הבעת את יכולתך"...
ארז לא למדת את זה, לא סיפרת לחייליך שזה אפשרי, פשוט חיית את זה. וזו דרכו של מנהיג אמיתי, להוביל לאמת ולידיעה, דרך דוגמה אישית".
"מה שחווים יודעים. זה ניצחון של דרך חיים, של מנהיגות אמיתית, אוהבת, ושל גבורה. כח ועוצמה מתוך אנושיות."
"באיגרת הברכה ליום הולדתך ה - 18 כתבתי לך: "בן כמוך הוא משאת ליבם של כל אם ואב ואח כמוך, כל אחד היה מבקש. לאבא ולי לעומרי ולתומר, יש את הכבוד שאתה שלנו".
"זו המתנה שקבלנו ממך ארז, החיילים שלך, החברים והמשפחה.מתנה שקיבלנו עם החיוך שלא נשכח, עם המבט העמוק מעיניים כחולות ויפות ואהבת החיים".
עוד הוסיפה האם ואמרה, כי לא בכדי מתקיים הארוע לזכרו של בנה בערב ראשון של שנה חדשה, שכן הוא טומן בחובו סמליות בעלת ערך משמעותי של המשכיות והתחדשות, המשך שיש בו משום צוואה לקיום המוטו שהנחה את בנה ארז בחייו הקצרים.
היא חתמה את המונולוג עם בנה ואמרה: "ארז, כל עוד חייליך, חבריך, מפקדים בהווה ובעתיד, ימשיכו את דרכך, הרי שאתה חי".
רגע השיא עלה מדרגה כשעלו על הבמה לוחמי הגדוד אשר לכדו לאחרונה את חוליית המחבלים שהרגה את ארז עידן, ושניים מחבריו, ההורים ושני האחים, אימצו את הלוחמים לליבם דקות ארוכות, האב עמי, חיזק את רוחם של הלוחמים, וקרא להמשך מורשתו של הבן.

חברת מיטרני שעובדת בשותפות עם אביו של ארז ז"ל תרמה רכב ל"לב החסד", הרכב מסייע בהבאת מזון למשפחות סיעודיות אשר אינן יכולות בעקבות מגבלות שונות להגיע לחלוקת המזון, הרכב מסייע בהבאת המזון עד לבתיהם של אלו הנזקקים למזון ואינם יכולים להגיע למרכז החלוקה בכוחות עצמם.

יהי זכרו ברוך.אבי מיטרני, מנכ"ל חברת מיטרני בטקס מסירת רכב חלוקת המזון  


חברת מיטרני שעובדת בשותפות עם אביו של ארז עידן ז"ל תרמה רכב חלוקת מזון לעמותת לב החסד לזכרו 

אביו ואימו של ארז ליד הרכב שנתרם לזכרו

 


לתרומות חייגו  1-800-20-20-25 לב החסד - עזר וסיוע למשפחות נזקקות וילדים במצוקה
רח' יהודה לייב פינסקר 3,   ראשל"צ  טל. 03-9643151  פקס 03-9690238 
כתובת למשלוח דואר - ת.ד  15467